Kodulehe valmistamine - blogi

Kodulehe põhjad: Lihtne koduleht WordPressiga

Korralikult valitud kodulehe põhjad annavad sulle võimaluse valmistada lihtne koduleht, mis vastab kõikidele tänapäevastele tingimustele. See tähendab, et sinu koduleht on skaleeruva kujundusega, avaneb kiiresti ja on kasutajasõbralik. Kuivõrd võimalikke kujundusi on tuhandeid, siis nendes orienteerumine võib algajale üsna keerukaks osutuda. Seetõttu toon tänases postituses välja parimad WordPressi kujundused, millele tasub pilk peale heita.

Kõigepealt aga: mis on kodulehe põhjad? Selles postituses mõtlen ma kodulehe põhjade all eelkõige WordPressi kujundusi, mida veebist on võimalik osta või tasuta alla laadida. Kui sinu eesmärgiks on teha lihtne koduleht WordPressiga, siis üks allpoolnimetatud kujundustest aitab sind kindlasti edasi.

Enne veel aga vastused mõnedele enam levinud küsimustele.

Kas korralikud kodulehe põhjad on tasulised?

Kõigepealt peaksid selgeks tegema, mida sa oma kodulehel näidata soovid ja milliseid lahendusi sul vaja on. Kui sul on vaja nö “tavalist veebilehte”, siis lihtne koduleht WordPressiga, kus on paari menüüpunkti, galerii ja kontaktvormiga, saab tehtud ühe korraliku valmiskujundusega. Suure valiku neist leiad WordPressi enda kodulehelt siin.

Samas võib aga olla, et sul on vaja keerukama ülesehitusega kodulehte, seal peab olema e-pood ja päis, mis alla kerides nähtavale jääb (nö sticky header), mistõttu tasuta lahendusest võib veidi vajaka jääda. Samuti kipuvad tasuta kujunduste muutmise valikud võrreldes tasulistega oluliselt kasinamad olema. Näiteks ei ole võimalik kõikide kujunduselementide värvi, fonti jms muuta.

Themeforest.net,Seega, kui su ootused ja nõudmised on suuremad, siis peaksid tasulisel kujunduse poole vaatama. Kõige suurem WordPressi tasuliste põhjade leht on mis sisaldab tuhandeid kujundusi. Kirjutan allpool küll sellest, miks ma sealt kujundust osta ei soovita ja kuidas sealt ostes vähendada võimalust, et sa kehva kujunduse saad.

Themeforest.net pakutavad kujundused – mida silmas pidada?

Kui veel mõned aastad tagasi oli Themeforest.net pakutavad kodulehe põhjad sisuliselt ainuke valik, siis tänapäeval on olukord oluliselt parem. Üldjuhul ma ei soovitaks sealt omale kujundust hankida ja seda peamiselt neil põhjustel:

Paljud Themeforest.net kodulehe põhjad on nö “üle võlli”

See tähendab seda, et kujunduse autorid on atraktiivsuse tõstmiseks pannud kujundusele külge hunniku ülearuseid asju (mitu erinevat slaideri moodulit, erinevad postituse tüübid, page builderid jne).

Näide: vaata all olevat pilti. Sealt näed, et peale kujunduse paigaldamist öeldakse mulle, et kujunduse toimimiseks pean ma kohustuslikus korras paigaldama veel kuus erinevat WordPressi pluginat + soovituslikult oleks mõistlik kasutada veel  13 pluginat. Seega peaksin ainuüksi selle kujunduse toimima panemiseks kasutama 19 pluginat, mis on ikka täiesti üle võlli.

Paljud Themeforest.net kodulehe põhjad on nö "üle võlli"

Tavakasutaja jaoks tähendab see aga seda, et kujunduse seadistamine on üle mõistuse keeruline ja selleks, et saavutada tulemus, mida näed kujunduse näidislehel on keeruline ja nõuab dokumentatsioonis surfamist. Kehvemal juhul pead palkama arendaja, kes lehe sinu soovidele vastavaks teeks.

Kõikvõimalikud viled ja kellad, mis seal külge pannakse, kipuvad lehti aeglasemaks tegema ja hilisemal tarkvara uuendamisel probleeme tekitama. Mitte alati, aga seda ikka juhtub.

Enamike kujunduste seadistamine on keeruline

Kui korralik ja lihtne koduleht valmib kujundusega, millel on Cutomizer lahendus, siis enamikel Themeforesti kujundustel seda võimalust ei ole. Selgitan lähemalt.

Customizer annab võimaluse sul kujundus seadistades koheselt näha, mida sinu värvi, suuruse või fondi muudatus kaasa toob. Themeforesti kujundustel aga on enamasti omaenda kujunduse seadistuse paneel, millel muudatuse tegemise järgselt pead eraldi lehte värskendama (refreshima) selleks, et näha, mida muudatus kaasa tõi. Vaata all olevat pilti, kus ülemine GIF fail on Customizer ja paremal pool Themeforesti tuntud kujunduse Avada seaded.

Kodulehe põhjad: Lihtne koduleht WordPressiga

Kodulehe põhjad: Lihtne koduleht WordPressiga

Nagu näed, siis alumist versiooni on oluliselt keerulisem kasutada, sest peale muudatuse tegemist ei näe sa kohe seda, mida muudatus kaasa tõi vaid pead salvestama, avame lehe eraldi aknas ja seejärel vaatama, mis muutus.

Mida kodulehe põhja valides silmas pidada?

Sõltumata sellest, kas kodulehe põhjad on tasulised või tasuta, tasub nende valimisel mõnda rusikareeglit silmas pidada. Toon neist kõige olulisemad välja.

Millal on kujundust viimati uuendatud?

Kui sa näed, et viimane kodulehele välja antud uuendus on rohkem pärineb rohkem kui kuue kuu tagusest ajast, siis tasuks sellest loobuda. Üsna tõenäoline on sellisel juhul, et seda enam edasi ei arendata või kui seda tehakse, siis sinna ülemäära palju aega enam ei pühendata.

Mõistlik on valida kujundus, mida pidevalt edasi arendatakse, sest see tagab sinu sisuhaldustarkvara ja lisamoodulite ühildumise kujundusega ka tulevikus.

Millised on kujundusele antud kasutajate hinnangud?

Kui sa näed, et kujunduse keskmine hind on väga madal, siis ei tasu seda kujundust endale hankida. Kehv keskmine hinne on tagasiside kasutajate poolt ja kui see on madal, siis ei ole mõtet endale kehva kodulehe põhja hankida.

Milline on kodulehe põhjale antav kasutajatugi?

Kui see keskkond, kuskohast kodulehe põhja hangid, annab võimaluse ka kommentaare lugeda, siis kindlasti tee seda. Kommentaariumist võid saad hea ülevaate selle kohta, kas ja kui kiiresti kujunduse autor päringutele vastab ja millist kasutajatuge ta pakub.

Tasulist kujundust ostes loe kindlasti läbi ka kasutajatoe osutamise tingimused. Näiteks Themeforesti kujundustele pakutakse eluaegseid uuendusi, aga kasutajatuge pakutakse ainult 6 kuud.

Kui palju on seda tasulist kujundust ostetud?

Kui ostad kodulehe põhja Themeforestist, siis vaata kindlasti seda, kui palju seda on ostetud. Kui kujundust on vähe ostetud, siis soovitan eemale hoida, sest üsna tõenäoliselt lõpetab autor selle arendamise mõne aja pärast. Tal nimelt ei ole mõtet pühendada oma aega kujundusele, mida ei osteta.

Millal kujundus välja on lastud?

Kui tegu on väga uue kujundusega, millel veel erilist minekut ei ole tekkinud, siis riskid sellega, et kui seda kasutama ei hakata, siis jääb selle uuendamine ja arendamine jällegi katki.

Lisaks kipuvad liialt uutel kujundustel küljes olema alles nö “lastevead”, kus paljud asjad alles nigisevad-nagisevad või ei ole lõpuni arendatud.

Vaata all olevalt pildilt ja sealt on selgesti näha, mida ma ülaltoodud punktidega mõelnud olen.

Kodulehe põhjad ja WordPressi kujundused

Kodulehe põhjad ja WordPressi kujundused

Kodulehe põhjad, mida tasub kasutada

Selles osas toon välja mõned väga head kodulehe põhjad, mida me erinevate projektide juures oleme kasutanud. Ma usun, et viimase paari aasta jooksul oleme just neid kujundusi ca 90% valmiskujunduse baasil põhinevate projektide puhul kasutanud. Seega, kui sinu eesmärgiks on teha lihtne koduleht WordPressiga, siis vaata just nende kujunduste poole.

Astra

Astra on äärmiselt populaarne WordPressi kujundus, mida selle postituse kirjutamise hetkel kasutab üle 800 000 kodulehe. Tegu on äärmiselt võimeka kujundusega, mille peale on sisuliselt kõike võimalik teha.

Kujundusel on kaks versiooni, kus tasuta versiooniga saad ära teha nö elementaarsed seadistused (värvid, tüpograafia jms), aga kui soovid rohkem võimalusi (nt sticky header, transparent header, epoe seadistused jms), siis tasub osta tasuline versioon. Kõigele lisaks on tegu üsna kergekaalulise kujundusega, mis tähendab, et lehe laadimise kiirus on väga hea.

Praegusel hetkel on tasulise versiooni hind 59 dollarit ja ostes saad aasta jooksul kujunduse uuendusi ja kasutajatuge. Juhul kui kaalud e-poe tegemist, siis soovitan kindlasti tasuline versioon osta. Kasutajatugi on neil üsna kiire ja asjalik

Kui soovid uuendusi ja tuge ka edaspidi saada, siis pead aasta pärast täiendavalt tasuma. Sel korral saad põhihinnalt 30% soodustust.

Generatepress

Sarnaselt Astrale väga kergekaaluline kujundus, mille tasuta versioon on piiratud ja laseb sul elementaarsed seadistused ära teha. Kui aga vajad rohkem võimalusi, siis pead tasulise versiooni poole vaatama. See võimaldab sul kõiki kujunduse elemente muuta ja annab ka Woocommerce mooduli kasutamisele täiendavaid võimalusi. Praegusel hetkel maksab tasuline versioon aastaks 49 dollarit ja litsentsi uuendamisel saad 40% soodustust.

Generatepressi on hetkeseisuga paigaldatud rohkem kui 200 000 kodulehele ja oma kogemuse pealt tean, et see usaldus on õigustatud. Nende pakutav kasutajatugi on siin olevatest kujundustest parim, mis ma näinud olen. Enamikule küsimustele saad ilmselt juba ka kasutajatoe foorumist vastused.

Blocksy

Blocksy on võrreldes kahe eelmise kujundusega suhteliselt uus tegija (hetkeseisuga paigaldatud 3000 lehele), aga juba endale tublisti nime teinud. Erinevalt kahest eelmisest on tegu täiesti tasuta kujundusega, mis võimaldab teha palju sellist, mida ainult tasulised kujundused pakuvad. Näide selle kohta, kuidas sa selle kujundusega oma lehe päis üles ehitada saad

Blocksy pakub ka Woocommerce e-poe jaoks tervet hulka häid võimalusi (toodete kiirvaade, erinevat tootegaleriide valikud jms). Oleme seda kujundust mitme projekti juures kasutanud ja ta ei ole ootusi petnud.

OceanWP

OceanWP on veel üks kujundus, mis on väga populaarne (rohkem kui 600 000 lehel) pakub sulle väga palju seadistamise võimalusi ja seda juba ka tasuta versioonis. Võrreldes ülejäänud välja toodud kujundustega on selle kujunduse tasuta versioonis ilmselt kõige rohkem seadistamise võimalusi, aga samas võivad kõik need võimalused algaja jaoks veidi ka segadust tekitada.

Tasulise versiooni esialgse ostu hind on 59 dollarit ja sellega saad täiendavaid seadistamisvõimalusi oma kodulehe päise jaoks (nt sticky header), portfoliote lisamise võimaluse ja palju muud.

Kadence WP

Täiesti uus tulija, aga soovitada julgen eelkõige seetõttu, et selle kujunduse arendaja on oma valdkonnas väga tuntud ja respekteeritud. Kadence WP kodulehe põhi on võimaluste ja kasutusloogika poolt sarnane Blocksyga. Päise üles ehitus on ka sarnane.

Erinevalt kõikides ülalnimetatud kujundustest on sellel kodulehe põhjal olemas läbipaistva päise (transparent header) ja kerides brauseri ülesarve kleepuva päise (sticky header) võimalus. See on midagi, mida Astra, OceanWP ja Generatepress pakuvad ainult tasulises versioonis.

Kujundust on viimastel kuudel tublisti edasi arendatud ja sinna on pidevalt täiendavaid lisavõimalusi juurde tehtud. Seega, kui sinu eesmärgiks on teha lihtne koduleht WordPressiga, siis selle kujunduse abil saad kindlasti hakkama.

Kokkuvõtteks: lihtne koduleht WordPressiga ei pea olema kulukas

Juhul kui soovid ise kätt proovida ja sul on aega, et ennast WordPressiga kurssi viia, siis ei tasu ülemäära palju aega mujalt kodulehe põhjade otsimisele aega kulutada. Kui valid ühe neist välja toodud kujundustest, siis saad üsna kindlalt oma kodulehe valmis.

Juhul kui aga vajad professionaalide abi ja nõustamist, siis võta meiega ühendust ja saame teineteisele kindlasti kasulikud olla. Meie kontaktid leiad siit.

  • +372 5623 0397
  • info@veebikoda.com

Copyright © OPS OÜ | Meie privaatsuspoliitika