Otsingumootoritele optimeerimine tähendab sinu jaoks seda, et lisaks teksti lisamisele oma lehele pead paar liigutust veel lisaks tegema. Juhul, kui kasutad oma kodulehe sisuhaldustarkvarana programmi nimega Yoast SEO, siis see tööriist annab sulle terve portsu võimalusi, kuidas lehte paremini otsingumootoris nähtavaks teha.
Pane tähele, et programmi kasutamine ei garanteeri, et sa tulemusi saad vaid see on tööriist, mille abil tulemuste saavutamine on lihtsam.
Otsingumootoritele optimeerimine – üldised põhimõtted
Otsingumootorite optimeerimise kohta käiv põhjalik selgitus asub siin.
1. Artikli pealkiri (H1 title tag) peab sisaldama soovitud märksõna (nt akude laadijad)
2. Lehe sisu peab olema 300-500 sõna pikk selleks, et Google sellest võrreldes konkurentidega midagi arvata oskaks. Peab sisaldama märksõna nii, et selle märksõna tihendus on ca 2%. Ehk teisisõnu – 300 sõnaga teksti puhul peaks sinu märksõna olema seal kirjas ca 3-5 korda.
Minimaalne teksti pikkus võiks olla 100 sõna.
Seega, kui tekste eriti ei ole, siis on ka hea tulemuse saavutamine siit väga raske. Ja Googlel on raske aru saada, mis sinu lehel teoksil.
3. Lehe META andmetesse peab olema sisestatud peamine märksõna. Ja see peab olema midagi sellist, mis ka lehel esineb. Osad tegelevad keyword stuffinguga, pannes lehele kümneid sõnu, mis justkui nende teemaga kokku lähevad, aga mida lehel kas ei ole või on vähesel määral.
4. Märksõna peab olema sisestatud ka Lehe pealkirja (SEO Title). See ei ole seesama, mis artikli pealkiri. (vt all olevat pilti) Lehe pealkiri on see, mida sa näed üleval brauseri sakis.
5. Lehe URL peaks sisaldama peamist märksõna. Nt sinuleht.ee/akude-laadijad
6. Lehe meta kirjeldus (kuni 160 tähemärki) peaks sisaldama märksõna.
7. Lehele peaks olema sisestatud vähemalt üks pilt, mis sisaldab ALT-tagis ja pealkirjas märksõna
8. Märksõna peaks olema kirjas tekstis, mis on lehe esimeses lõigus
9. Sinu leht võiks linkida kellegi teise lehele
10. Sinu leht peaks linkima omavahel mingitele lehtedele (nt menüüs A olev tekst lingib menüüle B)
Kui kõik need tingimused on täidetud, siis annab SEO programm sulle rohelise tule. Punase ja kollase vahe sõltub sellest, kuipalju neist punktidest kokku täidetud on.
Näide: oletagem, et soovid lehte optimeerida märksõnale “akude laadijad”. Seega:
- Sinu lehe pealkiri peab sisaldama märksõna “akude laadijad”
- Sinu lehe tekst peab sisaldama märksõna “akude laadijad”. Soovitav märksõna tihendus on 1-2%. Ehk: kui sinu teksti pikkus on 100 sõna, siis märksõna “akude laadijad” peab seal vähemalt 1-2 korda. Kui tekst on 500 sõna pikk, siis ca 5-10 korda.
- Sinu lehele lisatud pildi nimi ja ALT tekst peaks sisaldama märksõna “akude laadijad”. Pildi lisamise kohta on juhistes eraldi peatükk.
- Sinu lehe URL aadress peaks sisaldama märksõna “akude laadijad”. Ehk: selle lehe aadress peaks olema www.sinusait.ee/akude-laadijad
- Sinu lehe Focus keyword peaks sisaldama ühte peamist märksõna “akude laadijad” (vt pilti all)
- Sinu lehe SEO title (kuni 60 tähemärki) peaks sisaldama märksõna “akude laadijad” (vt pilti all)
- Sinu lehe META description (kuni 160 tähemärki) peaks sisaldama märksõna “akude laadijad” (vt pilti all)
See on peamine, mida peaksid tegema siis kui sooviksid ühte konkreetset teksti ühele konkreetsele märksõnale optimeerida. Vaata all olevat pilti, siis näed, mida saad teksilahtri all olevasse Yoast SEO lahtrisse kirjutada.
Yoast SEO kasutamise üldised põhitõed
META märksõnad ja META kirjeldus
Kui oled oma lehele teksti ära sisestanud, siis oleks soovitav ära täita ka seal all olevad Yoast SEO väljad (vt. all olevat pilti). Alljärgnevalt selgitan, mida igasse lahtrisse panna võiksid.
SEO Title: Siia pane selle lehe pealkiri, mida üleval brauseri sakis näidatakse. See annab otsingumootoritele aimu selle kohta, millist sisu lehelt leida võib. Selle pealkirja max pikkus võib olla 60 tähemärki, soovitav siiski märksa vähem.
META Description: Siia kirjuta max 160 tähemärgi ulatuses selle lehe kirjeldus. Võid võtta ka jubi olemasolevast tekstist – aga pane tähele, et see võiks sisaldada ka pealkirjas näidatud märksõnu.
Focus keyword: Siia sisesta ainult üks kõige olulisem märksõna, mis lehel esineb ja millele seda lehte optimeerida soovid. Märksõna tihendus peaks jääma 1-2% vahele. St: KUi tekst on 300 sõna pikk, siis sisestatud märksõna peaks esinema ca 3-6 korda.
Mida panna tähele kui kasutad Yoast SEO pluginat koos Woocommerce e-poe pluginaga
Üks väike kiiks, mis Yoast SEO pluginal seoses Woocommercega on, on see, et ta ei analüüsi teksti, mis asub toote lühikirjelduse väljal. Yoast analüüsib ainult seda teksti, mis on toote pika kirjelduse alal.
Seega, kui sa ajad taga nö “rohelist valgusfoori tuld”, mis näitab, et otsingumootoritele optimeerimine on saanud hindeks “Good”, siis arvesta sellega, et toote lühikirjelduse väljal olevat teksti ei arvestata. Samas aga ei ole Google jaoks sellest ka probleemi, sest kõike, mida sa toote lühikirjelduse väljale sisestad, Google siiski näeb ja ka arvestab.