Kodulehe valmistamine - blogi

Woocommerce kasutamine: toodete järjestuse muutmine (video)

Woocommerce kasutamine on üldiselt üsna lihtne, aga üsna tihti küsitakse minu käest “Kuidas ma epoes toodete järjestust muuta saan?” Tänases postituses me sellel teemal veidi lähemalt ka peatume. Samuti näitan all olevas videos seda, kuidas käib Woocommerce e-poes toodete järjestuse muutmine.

Mille alusel Woocommerce tooteid järjestab?

Woocommerce kasutamine: toodete järjestuse muutmineKõigepealt tuleb ära märkida, et hetkel on kasutusel Woocommerce versioon 3.3 ja siin käib toodete järjestuse muutmine veidi teise koha pealt kui vanemates versioonides. Seda, millistel alustel sinu Woocommerce e-pood tooteid järjestab näed siis kui lähed järgmisesse kohta: Välimus >> Kohanda >> Woocommerce >> Toodete kataloog.

NB! Sõltuvalt sellest, millist WordPressi kujundust sa kasutad võib see asukoht ka varieeruda. Näiteks ühel kujundusel, mida me paar nädalat tagasi ühe projekti juures kasutasime, oli see asukoht hoopis Välimus >> Kohanda >> Woocommerce >> Archives all.

Juhul kui kasutad vanemat Woocommerce versiooni, siis mine Woocommerce >> Seaded >> Tooted >> Kuvamine.

Nüüd kui õiges kohas oled, siis vaata valikut Vaikimisi toodete järjestus ja seal olevat rippmenüü valikut.

Mida need valikud tähendavad?

  • Vaikejärjestus (kohandatud järjestus + nimi) – juhul kui sa ei ole omaenda järjestust määranud (vt allpool peatükki “Woocommerce kasutamine: toodete kohandatud järjestus”), siis kuvatakse tooteid tähestikulises järjekorras. Juhul kui oled omaenda järjestuse määranud, siis näidatakse selles järjekorras, mille sina tegid.
  • Populaarsus (müügi põhjal) – enam müüdud tooted kõige ees ja vähem müüdud selle järel.
  • Keskmine hinnang – juhul kui oled oma poes toodete hindamise aktiveerinud, siis kuvatakse eespool kõrgemalt hinnatud tooteid.
  • Uudsuse alusel – viimati lisatud tooted on kõige ees.
  • Järjesta hinna alusel (kasvav) – odavamad tooted eespool, kallimad järel
  • Järjesta hinna alusel (kahanev) – kallimad tooted eespool, odavamad järel

Woocommerce kasutamine: toodete kohandatud järjestus

Kui soovid, et pood kuvaks tooteid sinule sobivas järjestuses, siis mine Tooted >> Kõik tooted ja leia sealt link nimega Sorteerimine (vt all olevat pilti). Kliki lingil ja nüüd ei olegi muud kui haarad hiirega soovitud tootest ja lohistad selle sinna asukohale, kuhu endal vaja.

Woocommerce kasutamine: toodete järjestuse muutmine

Juhul kui sinu e-poes on väga palju tooteid, siis võib selline lohistamine veidi raske olla. Eriti siis kui tooted erinevatel lehtedel asuvad. Sellisel juhul mine kõigepealt üleval paremal serval oleva nupu Ekraaniseaded juurde ja kliki sellel. Avaneb vaade, mille kaudu saad valida, kui mitut toodet korraga adminpaneeli ühel lehel kuvatakse (vaikimisi on 20).

Suurenda seda numbrit nt 50 või 100 peale. Suuremat arvu kui 100 ei ole mõtet sinna panna, sest sõltuvalt sinu veebimajutaja seadetest võib toodete laadimine seal adminpaneelil aeglasemaks muutuda. Kui soovitud number on määratud, siis vajuta nupule Rakenda (vt ekraanipilti).

Woocommerce kasutamine: toodete järjestuse muutmine

Lisasoovitus: filtreeri tooted kategooria alusel

Eelmises peatükis sai mainitud, et kui tooteid on e-poe väga palju, siis võib see kohandatud järjekorra loomine veidi raske olla. Üks lisanipp, mis sind siinkohal veel aitab, on see kui sa valid ainult selle kategooria tooted, mida järjestada soovid.

Selleks vaata Tooted >> Kõik tooted lehel olles toodete kohal olevat valikute riba. Leia sealt rippmenüü Vali kategooria ja seejärel vajuta paremal olevale nupule Filter. Kui see on tehtud, siis saad toodet järjestada nii nagu ka enne.

Vaata videost, kuidas käib toodete järjestuse muutmine

  • +372 5623 0397
  • info@veebikoda.com

Copyright © OPS OÜ | Meie privaatsuspoliitika