Woocommerce e-poe tellimuste haldamine

Woocommerce e-poe tellimuste haldamine (video)

Woocommerce e-poe tellimuste haldamine võimaldab sul kerge vaevaga oma poe tegemistel silma peal hoida. Selle abil saad tellimuste staatust ja tellimuste sisu muuta, tellimusi käsitsi lisada ning kõigele lisaks saad veel ka tellimustele märkusi juurde panna.

Woocommerce e-poe tellimuste haldamine

Selleks, et tellimuste haldamise lehele pääseda vali vasakult menüüst Woocommerce >> Tellimused.

Siit näed kõiki tellimusi ja nende staatuseid (tühistatud, makse ootel, ootel, töötluses, täidetud)

Tellimuse staatused

Tellimuste lehel näed erinevaid ikoone, millel on erinevad tähendused. Kui viid hiire sinna ikooni peale, siis näed selgitusena seda, milline on tellimuse staatus. Vaata siin pildil olevaid värvide selgitusi.

Woocommerce e-poe tellimuste haldamine

Ootel tellimus – see tähendab, et klient on tellimuse esitanud, aga ta ei ole selle eest veel raha maksnud. See staatus tekib peale Pangaülekandega maksmist. Kliendile saadetakse peale tellimuse tegemist arvelduskonto andmed, misjärel ta toote eest tasub. Senikaua, kuni see on tegemata, on staatuseks Ootel.

Töötluses tellimus – see tähendab, et klient on tellimuse esitanud ja selle eest kohe ka tasunud. Kui tasutakse pangalingi, Paypali või krediitkaardiga, siis suunatakse klient peale maksmist lehele tagasi ja see staatus tekib lehele automaatselt. St et “ootel” staatus jäetakse vahele. Töötluses tellimus tähendab kliendi jaoks seda, et pood on raha kätte saanud ja asunud kaupa komplekteerima.

Täidetud tellimus – kaup on komplekteeritud ja poe halduri poolt teele pandud. See staatus tuleb käsitsi määrata. Kui staatuseks on määratud Täidetud, siis saab klient ka automaatselt saadetava e-kirja, mis talle sellest märku annab.

Vaata ka seda postitust:  Woocommerce kasutamine: toodete järjestuse muutmine (video)

Makse ootel tellimus – tekib tavaliselt poe halduri poolt käsitsi sisestatud tellimuste puhul. Samuti tekib see siis kui klient on valinud makseviisiks Pangalingiga tasumise, aga mingil põhjusel on tellimuse eest tasumata jätnud. Kuivõrd tellimuse andmed on sulle näha, siis soovitan kliendile helistada ja uurida, kas saad teda kuiagi tellimuse lõpule viimisel aidata.

Tühistatud tellimus – klient on tellimuse kinnituse nupule vajutanud ja teda on ka pangalingiga maksmise lehele suunatud. Seal on ta mingil põhjusel tellimuse eest tasumise pooleli jätnud. Ka selle staatuse puhul soovitan kliendile helistada ja uurida, kas saad teda tellimuse vormistamisel kuidagi aidata.

Tellimuse staatuse muutmine

Woocommerce e-poe tellimuste haldamine annab sulle muuhulgas võimaluse tellimuse staatuseid kolmel erineval moel käsitsi määrata.

Esimene võimalus on selline, et tähistad linnukesega need tellimused, mille staatust soovid muuta ja seejärel valid rippmenüüst soovitud staatuse. Järgmisena vajutad nupule Rakenda. Vaata all olevat pilti.

Woocommerce tellimuse staatused
Teine võimalus on selline, et viid hiire tellimuse real olevale kõige viimasele veerule. Seal näed erinevaid ikoone, mis võimaldavad sul kas tellimust vaadata või selle staatust muuta. Kui vid hiire ikooni peale, siis näidatakse sulle ka selle tähendust. Staatuse muutmiseks kliki lihtsalt ühel soovitud ikoonidest. Vaata all olevat pilti.

Tellimuse staatuse muutmine

Kolmas võimalus tellimuse staatuse muutmiseks on selline, et avad konkreetse tellimuse ja seal oleva “Tellimuse olek” rippmenüü kaudu vali endale sobilik staatus (vaata all olevat pilti). See muutmisviisi puhul ära unusta, et pead ka nupule Uuenda vajutama.

Tellimuse staatuse muutmine

Tellimusele märkuste lisamine

Woocommerce e-poe tellimuste haldamine võimaldab sul klientide tellimuste juurde ka märkuseid lisada. Nt: “Tarneaeg 14.06” vms. Pea aga silmas, et rippmenüüst saad valida, kas märkus on Privaatne (st ainult sinule nägemiseks) või kliendile suunatud märkus.

Vaata ka seda postitust:  Woocommerce tootele mõõtude lisamine (video)

Kui tegu on Kliendi märkusega, siis peale märkuse lisamist saadetakse see tema e-posti aadressile. Nt: kui soovid saata teadet, et “Alustasime toote komplekteerimist….” siis lisa sinna Kliendi märkus ja ta saab selle teate automaatselt peale märkuse lisamist.

Tellimusele märkuse sisestamiseks ava tellimus ja paremal küljeribal oleva Tellimuse märkused lahtri kaudu saad neid tegevusi teha (vaata pilti)

Tellimuste märkused

Tellimuste käsitsi sisestamine

Tellimuste haldamise keskus annab sulle võimaluse tellimusi ka käsitsi sisestada. Selleks mine Woocommerce >> Tellimuse ja vajuta üleval olevale nupule Lisa tellimus.

Seejärel täida arve saaja ja tarnega seotud andmed, lisa soovitud tooted ja tarnekulud ning määra staatus. Kui need asjad on tehtud, siis vajuta all olevale nupule Salvesta ja seejärel nupule Arvuta.

Sellisel moel arvtatakse kõik asjakohased maksud ja summad korrektselt. Nüüd on jäänud veel viimane aste, st tellimuse kinnitamine. Selleks vajuta nupule Loo.

Tellimuste käsitsi sisestamise kohta on all olevas videos ka eraldi osa (alates 8min 45sek).

Vaata videot, mis näitab, kuidas käib Woocommerce e-poe tellimuste haldamine

Lisalugemist

Woocommerce toodete kiirmuutmine

Woocommerce mitme toote muutmine korraga

Woocommerce e-poodi variatsioonidega toote lisamine

Kas soovid kodulehte, mis toob rohkem kliente?

Scroll to Top