Kodulehe valmistamine - blogi

Woocommerce tootele mõõtude lisamine (video)

Woocommerce tootele mõõtude lisamine on vajalik eelkõige siis kui su e-poele on juurde lisatud moodul, mis kassa lehel transpordikulusid vastavalt toote kaalule või mõõtudele arvestab.

Millistel juhtudel on vaja Woocommerce tootele mõõtusid ja kaalu lisada?

Näide 1: Itella SmartPostil on viis erinevat kapi suurust ja neil igal on erinevad mõõdud. Sellest lähtuvalt sõltuvad ka paki hinnad paki suurusest. Samuti on SmarPostil maksimaalne lubatud paki kaal 35 kilogrammi.

Näide 2: Juhul kui sa saadad välja pakke, mille saatmiskulu sõltub paki kaalust. Näiteks Eesti siseselt maksab kuni 5kg paki saatmine 7.90€, aga kui paki kaal on vahemikus 5.01-10kg, siis on saatmiskulu 8.90€

Selleks, et pood teaks kassa lehel õigeid saatmiskulusid kokku arvestada ongi oma toodetele vaja mõõdud ja/või kaal juurde lisada. Vastasel korral näidatakse kassa lehel ühte fikseeritud tasu ja see võib nii kliendi kui poe haldaja jaoks ebameeldivat üllatust tähendada siis, kui tegelikul kulu erineb sellest, mida kassa lehel näidatakse.

Kuidas toimub Woocommerce tootele mõõtude lisamine?

Kuivõrd meil on poes erinevad toote tüübid (nt lihtne toode ja varieeruv toode), siis sõltuvalt tüübist on see veidi erinev.

Toote tüüp “Lihtne toode” on selline, kus tootele erinevaid variatsioone  ei ole juurde lisatud. Lihtsa toote puhul piisab sellest, kui avad toote ja Toote andmete plokis vajutad sakile Tarne. Nüüd saad vastavatele väljadele sisestada soovitud andmed.

Varieeruv toode on selline, mis võimaldab tootele erinevaid variatsioone (nt Suurus S, M, L või Värv roheline, punane, sinine) juurde lisada.

Juhul kui sinu toote variatsioonid on erinevate mõõtude või kaaluga, siis pead mõõtude ja/või kaalu lisamiseks Toote andmed plokis vajutama sakile Variatsioonid. Sealt on nüüd näha sinu sisestatud toote variatsioonid (nt Punane, Sinine). Ava variatsioon ja saadki selle konkreetsele variatsioonile kaalu ja mõõtmed juurde lisada (vt. pilti)

Juhul kui sinu variatsioonidel on mõõdud ja kaal sama, siis võid kasutada sama moodust, mida kasutasid lihttoote puhul

NB! Kui soovid, et kassa lehel transpordikulude arvestamisega probleeme ei tuleks, siis tuleb kaal ja/või mõõdud kõikidele toodetele ja variatsioonidele juurde lisada.

Woocommerce tootele mõõtude lisamine

Kiirkorras abil Woocommerce tootele mõõtude lisamine

Kui ülaltoodud moodused eeldasid seda, et sa avad mõõtude lisamiseks iga toote eraldi, siis tegelikult on võimalik lihttootele neid andmeid ka kiirkorras juurde lisada.

Selleks mine Tooted lehele, vii hiir toote nimele ja vajuta lingile Kiirkirjutamine. Nüüd avanevas aknas saadki vastavasse lahtrisse soovitud andmed sisestada. Pane aga tähele, et seda moodus sa varieeruva toote tüübi puhul kasutada ei saa.

Vaata videot, mis sellest lähemalt räägib

Samal teemal veel:

  • +372 5623 0397
  • info@veebikoda.com

Copyright © OPS OÜ | Meie privaatsuspoliitika