Kodulehe valmistamine - blogi

Woocommerce e-poodi tarneviiside lisamine (video)

Woocommerce e-poodi tarneviiside lisamine võimaldab sul ära määrata, milliseid tarnemeetodeid ostukorvi ja kassa lehel valida on võimalik. Saad ka ära määrata selle, millisest ostukorvi summast alates pakud tausta transporti.

Woocommerce e-poodi tarneviiside lisamine

Tarneviiside lisamiseks peame kõigepealt lisama tarnetsoonid. Näiteks lisame kaks tarnetsooni (Eesti ja Euroopa Liit) ning määrame ära, millised riigid sinna kuuluvad.

Tarnetsooni lisamiseks mine Woocommerce >> Seaded >> Tarne ja vajuta nupule Lisa tarnetsoon. Nüüd anna tarnetsoonile arusaadav nimi (nt USA ja Kanada) ja järgmisena määra ära, millised riigid sinna tsooni kuuluvad. Sellisel moel näidatakse kliendile kassa lehel peale aadressi sisestamist õigeid tarnehindu.

Tarneviisi lisamine

Kui tarnetsoonid on lisatud, siis tuleks lisada ka tarneviisid ja selle tegemiseks vajutagi nupule Lisa tarneviis. Vaikimisi on Woocommerce seadetes võimalik lisada kolm tarneviisi:

 • Fikseeritud maksumusega tarneviis = näiteks kuller. St tarneviis, millele määrad ära kindla maksumuse ja määrad ära ka selle, kas käibemaks lisatakse juurde või on juba sisestatud hinna sees.
 • Tasuta transport annab võimaluse seadistada tingimused, mille täitmisel pakud oma klientidele tasuta kauba saatmist. Näide: määrad ära, et kui ostukorvi maht on 40 eurot või rohkem, siis näidatakse ka tasuta transpordi valikut
 • Tulen ise järele annab võimaluse määrata koha, kuhu järele tulles on võimalik kaupa üles korjata (nt sinu pood või kontor). Siin saad ka ära märkida selle, kas tegu on tasulise või tasuta tarneviisiga.

Kõiki neid tarneviise võid lisada rohkem kui üks. Näide: kui sul on leping kahe kullerifirmaga, siis määradki kaks fikseeritud tarneviisi (DPD kuller, Omniva kuller) ja lisad vastavalt nende hinnad.

Woocommerce tarneklasside määramine

Tarneklassid annavad sulle võimaluse määrata lisatingimused, mida enda poolt määratud toodetele juurde võid panna. Näide:

Mine Woocommerce >> Seaded >> Tarne >> Tarneklassid ja vajuta paremal ääres olevale nupule Lisa tarneklass.

 • lisame tarneklassi “1-5kg pakid”
 • lisame tarneklassi “5.01-10kg pakid”

Järgmiseks määrame tarneklassidele hinnad ja selle tegemiseks mine uuesti Tarnetsoonide juurde. Vali sealt Eesti ja sealt omakorda tarnemeetod Kuller. Järgmisena määra tarneklassi hind (vt pilti) ja salvesta.

Woocommerce tarneklasside määramine

Nüüd on ka tarneklassid seadistatud ja saad neid oma toodetele juurde lisada. Selleks lähed ja avad toote, mis on kaaluvahemikus 1-5 kilogrammi ja lisad Tooted andmed >> Tarne sakis oleva rippmenüü Tarneklass valikusse tarneklassi 1-5kg pakid. Kui nüüd toote salvestad, siis arvutatakse selle toote puhul tarne hind järgmiselt:

 • kulleri hind (nt 3 eurot + km)
 • tarneklassi hind (5 eurot + km)
 • kokku 8 eurot +km = 9.60. See viimane on summa, mida ostukorvi ja kassa lehel hinnana näidatakse.

Woocommerce transpordi seaded

Vaikimisi on ostukorvi lehel aktiveeritud transpordikulude kalkulaator, mis võimaldab eelvaadelda seda, kui palju ühte või teise riiki kauba saatmine võiks maksta. Kui sa seda võimalust ei soovi oma klientidele näidata (nt pakud tarnet ainult Eestisse), siis saad selle välja lülitada. Selleks tee järgmist:

 • Mine Woocommerce >> Seaded >> Tarne >> Transpordi seaded
 • Võta linnuke eest valikul “Näita ostukorvis transpordikulude kalkulaatorit”
 • Salvesta

Lisaks saad sealsamas ära määrata, kas kassa lehel kasutatakse transpordikulude arvestamiseks kliendi arve aadressi või transpordi aadressi.

Woocommerce e-poodi tarneviiside lisamine (video)

 • +372 5623 0397
 • info@veebikoda.com

Copyright © OPS OÜ | Meie privaatsuspoliitika